Pixel Legend w Rzeczpospolitej

W dzisiejszej Rzeczpospolitej ukazał się wywiad redaktora Rafała Mierzejewskiego z nami nt. planów i ambicji naszej firmy na tle możliwości rozwojowych regionu. Został opublikowany w ramach cyklu 'Regiony' i był kolejnym miejscem gdzie mogliśmy się podzielić wiedzą nt. najnowszych trendów i technologii w archiktekturze, turystyce i przemyśle. Dodaliśmy też coś od siebie w temacie funduszy unijnych, konferencji, systemów akceleracji i ekosystemu startupowego w regionie. 

Opisujemy działanie naszych aplikacji:

Mamy ambicje, by stworzyć aplikacje dla dużych miast z tematycznymi wycieczkami, łącząc to z towarzyszącymi biznesami turystycznymi, np. oferując bilety do lokalnej restauracji.
Znaleźliśmy ciekawe zastosowanie tej samej technologii wizualizacji 3D w budownictwie i architekturze. Polega to na tym, że architekt na tablecie może w surowym pomieszczeniu wizualizować jego wygląd po planowanych zmianach. Urządzenie nakłada na realne pomieszczenie model BIM zawierający np. warstwę rur, sieć elektryczną, a na zewnątrz plac zabaw czy otoczenie osiedla.

Dzielimy się naszymi spostrzeżeniami dotyczącymi lokalnego środowiska startupowego:

Jest coraz lepiej i mam tu na myśli podmioty oparte na innowacyjnym pomyśle, a nie oddziały zagranicznych firm szukające tańszej siły roboczej. Przykłady takie jak Tidio, Wspieram.to, Avid, Kanbo to firmy, które się wybijają mimo niełatwych warunków i sąsiedztwa większych graczy walczących o pracownika.
Potrzeba nam w regionie ludzi z kontaktami, zdolnościami networkingu, łączenia i kojarzenia projektów technologicznych, realnymi możliwościami promocji w Polsce i poza granicami. Fundusze unijne w dużym stopniu idą na nieefektywne lokalne programy, konferencje, spotkania, katering, długopisy, pendrive'y i wynagrodzenia, a jedynymi podmiotami, które nie widzą z tego zwrotu, są firmy, które w tym uczestniczą.

Cały artykuł jest dostępny na stronie RP tutaj.