Kategorie
Insights

Wykrywanie głębi w AR na setkach milionów urządzeń Android

Google właśnie obwieściło, że w raz z wersją 1.18 ich systemu ARCore wykrywanie głębi będzie dostępne na setkach milionów kompatybilnych urządzeń Android. Co to dla nas oznacza i dlaczego to takie ważne?

Odtwórz wideo

“Wraz z uruchomieniem wersji 1.18 Arcore (Google Play Services dla AR), Depth Api będzie dostępne na setkach milionów kompatybilnych urządzeń Android”.

W grudniowym newsletterze wspominałem Wam o nadchodzących zmianach w algorytmie AR Core Google. Zwiastowały rewolucyjne poprawki do funkcji rozszerzonej rzeczywistości.

Od lat pytaliście nas o to, czy jest możliwe chowanie wirtualnych przedmiotów za prawdziwymi, np. wirtualnego krzesła za prawdziwą sofą czy doniczki za telewizorem.

Od 2016 testowaliśmy różne podejścia do tematu, mamy nawet na swoim koncie pracę z eksperymentalnym urządzeniem Google Tango, które wymagało od producentów sprzętu instalacji dodatkowych sensorów, żeby urządzenie wiedziało i skanowało głębię i otoczenia oraz kształt przedmiotów.

Pomimo zainteresowania firm Google niestety uśmierciło projekt. Powód był niestety zrozumiały – pracowali już nad rozwiązaniem niewymagającym instalacji dodatkowych sensorów w urządzeniach. Wystarczyć ma tylko kamera w telefonie.

Teraz możemy zobaczyć jak w praktycznych wdrożeniach pierwszych aplikacji Google już demonstruje działanie sensora głębi bez konieczności zakupu dedykowanych urządzeń.

Już wkrótce będziemy mogli cieszyć się tą funkcją w naszej aplikacji Virtualist do zdalnej współpracy w AR i VR. Możemy także wdrażać to w indywidualnych rozwiązaniach dla klientów.

Żyjemy w ciekawych czasach. Dużo zdrowia

Autor: Jan Filipowiak

Operator avatara datowanego na około 40 lat. Założyciel i Dyrektor kreatywny w Pixel Legend Jan jest w branży od 2003 roku. Przed Pixelem miał 2 firmy i pracował dla agencji kreatywnych dla marek tj. Ford, Mercedes-Benz, Toyota, Amnestry International, Dell. Laureat SME Instrument i Galileo Masters. Stworzone przez Pixela produkty wyróżnił TNW, Forbes, Business Insider, wystawiał na zaproszenie na MIT Hubweek, AR/VR Innovate i Web Summit. Realizował zlecenia dla IBM, DHL, Boston Globe, Skanska. Uczestnik akceleratorów w Berlinie, Helsinkach i Londynie. Mentor Techstars, Samsung Labo i wykładowca na uczelniach. Szczęśliwy ojciec, fan dokumentów historycznych, realistycznych gier i seriali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.